Prešov – svadobný fotograf Matúš Vencúrik

 

fotograf presov fotka

Nech už fotím kdekoľvek na východe Slovenska, či už je to Humenné, Vranov, Košice, Poprad, Snina… najradšej som doma v meste Prešov. Veď sa to aj tak hovorí – všade dobre , v Prešove najlepšie 🙂 či ?

Svadby v Prešove mám rád z viacerých dôvodov. Jednak je to krásne mesto, má zaujímavé okolie, kde vznikajú nezabudnuteľné svadobné fotky, má krásne centrum a množstvo pamiatok a v neposlednom rade sú tu skvelí ľudia. Aj keď nie ste z Prešova, keď sem prídete, aspoň na chvíľu sa Prešovčanom stávate.

Ako svadobný fotograf pôsobím najmä v meste Prešov ale, aj všade tam, kam ma pozvú milí ľudia.
Prešov je však mesto, ktoré poznám a mám veľmi rád. Aj napriek tomu, že som v Prešove a okolí fotil už desiatky svadieb, stále je tu veľa miest, ktoré čakajú na svoje objavenie, na svoju fotku s mladomanželmi počas svadobného dňa.
Pozrite si moju stránku venovanú práve foteniu v meste Prešov a svadobným fotkám z Prešova a neďalekého okolia.

Kde fotiť svadobné fotky v meste Prešov

Milujem prešovskú Hlavnú ulicu, jej zákutia, uličky, park v strede mesta, ale aj sídliská majú svoje čaro. Prešov, tak ako aj iné mestá na Slovensku budovali rôzne generácie a režimy. Nájdeme tu gotické pamiatky, románske, ale aj typickú architektúru z čias komunizmu.

S trochou kreativity sa na svadobné fotky dá „použiť“ aj najväčšie sídlisko na Slovensku – Sekčov. Aj keď je postavené ako klasická komunistická „králikáreň“, má svoje nezameniteľné mestské čaro najmä v lete pri západe slnka. Fotogenická je tiež prešovská Kalvária, záhrada umenia, občas aj Kmeťovo stromoradie, zákutia pri Toryse sú čarovné najmä v lete a na jar, neďaleko od Prešova je krásne miesto nazývané Cemjata (altánok kone, jazierko, les…), na opačnej strane pár kilometrov zase rekreačná oblasť Sigord (vodná nádrž, lúka, les, potok…), či Zlatá Baňa a okolie Opálových baní. Krásne prostredie po nedávnej rekonštrukcii ponúka aj svetový unikát – Prešovský Solivar (historické budovy, zvonica, sklad soli, pôvodná architektúra, drevené konštrukcie…).

V Prešove a okolí mám samozrejme aj niekoľko tajných miest 🙂 ale o tom až osobne pri dobrej káve. Pozývam 🙂

Ak chystáte svadbu v Prešove, som tu pre Vás – svadobný fotograf Prešov Matúš Vencúrik. Pozrite si, niekoľko názorov na moju prácu.