Svadobný fotograf Prešov, Košice... Matúš Vencúrik

Svadobné fotky čerešňovej lásky (hlavne s úsmevom)

presov-svadobne-fotky11

presov-svadobne-fotky01

presov-svadobne-fotky13 presov-svadobne-fotky05 presov-svadobne-fotky08 presov-svadobne-fotky10 presov-svadobne-fotky03 presov-svadobne-fotky06 presov-svadobne-fotky12 presov-svadobne-fotky07 presov-svadobne-fotky04
presov-svadobne-fotky09

čerešne

Svadobné fotky môžu vzniknúť takmer všade. Pozrite si svadobné fotky z minulosti, z pred 30tich rokov. Foto ateliér so stoličkou, bez stoličky, so stĺpikom, bez stĺpika, ona sedí, on stojí a občas as tam aj niekto usmeje. Naozaj občas. Dnes je doba iná (lepšia?), svadobné fotky sa fotia v prírode, na lúke, v lese, vo vode, na ceste, v garáži, na horách, v člne.. hocikde.  Proti gustu žiaden dišputát. Svadobný deň Maťky a Roba nebol ani slnečný ani teplý, nemuseli sme byť ani v luxusnom kaštieli, ani na horách s kilometrovými výhľadmi. Stačil jeden čerešnový sad a jeho okolie. No a samozrejme dvaja ľudia, ktorý sa ľúbia a hlavne chcú mať peknú spomienku na celý život.

Hovorí sa, že s úsmevom ide všetko ľahšie. Pravda! Neexistuje na svete človek, čo by sa nerád usmieval, alebo ktorému by bol úsmev druhého nepríjemý. Je to magický kľúč ku všetkému. Úsmevom sa zoznamujeme, vyjadrujeme sympatie, úsmev funguje aj keď druhému vôbec nerozumieme, úsmev funguje ako pozdrav, poďakovanie. Úsmev funguje aj na fotkách, na svadobných zvlášť. Po rokoch si pri svadobných fotkách zaspomínate na váš veľký deň a keď sa deti opýtajú, prečo sa na nich toľko smejete, odpoveď bude jasná.

Svadobné fotky by podľa mňa mali byť o úsmeve. Nesílenom, úprimnom, presne takom aký si môžu dať dvaja ľudia v deň ich svadby.  Mnoho párov má práve z portrétneho fotenia obavy: „ako sa máme tváriť, usmievať sa, kam sa pozerať …? Nemusíte sa nijako „tváriť“. Stačí sa na nič nehrať a dať priestor svojej prirodzenosti, pocitom, uvoľniť sa a pár minút existovať len pre toho druhého. Vaše svadobné fotky potom budú odrážať presne tieto pocity.