Svadobný fotograf Prešov, Košice... Matúš Vencúrik

Svadba na východe abo originál vychodňarske vešeľe

Východniarska svadba je iná. Je takmer vždy taká, aký je východniar. Spontánny, veľakrát okázalý, niekedy až malomeštiacky a v mnohom zmýšľajúci podľa hesla : veľo, veľo, veľo! Veľo mäsa, veľo kolačkov, veľo ľudzi a hlavne veľo pijatiky. Nehovoriac už o bezprostrednej, nespútanej zábave do rána, sem – tam nejakej bitke a podobne. Áno, aj na týchto svadbách sa fotia také tie „pekné“ portrétne fotky, také tie romantické pózovačky dze voni dvojo sú jak vyštrihnuté z Burdy. Také sem dávať nechcem, tých je všade dosť. Mňa osobne najviac tešia reportážne momentky z bežného svadobného dňa.

svadba-presov

fotograf presov
vencurik-foto-svadobne-vychod-016 (1)

Svadba na východe je tá naj!

To, čo mne robí radosť, svadobčanom robí starosť: „Jój pán fotograf teraz me neberce, teraz nesom učesana, joj teraz ne keď paľenku naľivam, nefocce tu totu chižu bo tu nevyžehľeny obrus, mne nefotografujce z ľavej strany bo mi chybuje zub,.. „.
A ja bezohľadne cvaknem práve toto 🙂 Ale nie, iba žartujem. Takmer vždy to otočím na žart a na to, aby sa pani domáca nebála, že to bude dobrá fotka.

Takže, žiadne draho a luxusne vyzdobené sály zámkov a kaštieľov, drahých hotelov a 14,5 hviezdičkových reštaurácií! Tu je tá najkrajšia realita u nás na východze: kulturák co pamätá zasadnutia KSČ, harčok s opraženu cibuľu v domacej kuchni 3 x 1,5 m, autobus so svadobčanmi požičaný od futbalového družstva v Kolbasove (sem-tam pod sedadlom aj suvenír v podobe dobre prepocenej ponožky), únos nevesty do miestnej karčmy, cateringová spoločnosť – Babka, cetka, stryná a sušeda s.r.o., kozmetický salón – Bývalá detská izba nevesty s.r.o., kaderníctvo – Kupelka and Obývačka s.r.o. … toto je tá pravá svadba na východze.

Nože pán fotograf, tu pofocce tote torty bo to tutu naľavo s popku donesla babka až zo Šniny. Hej a jedzeňe sce pofocili ? …a tu na chodbe kolo totych schodoch možeme še pofocic, tu budze dobre aj dzedkovi, bo un ma jednu nohu kratšu, ta sebe stane na chody…

a vecej pisac netreba, daľej to už šicke poznace 🙂

Svadobné momentky z východu:

svadobne fotky